Jesteś tutaj:

"Skarb" to nie złoto ani diamenty

To nasze dzieci zdrowe i uśmiechnięte!

Dzisiaj na tablicy

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi.
Święto to obchodzone jest w naszym kraju od ponad 30 lat. To właśnie jest czas, aby zastanowić się:
JAK DBAĆ O ZIEMIĘ, NASZ WSPÓLNY DOM.
Tego dnia dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 2 z ochotą wzięły udział w wielu aktywnościach wpisujących się w konwencję święta.  Przeprowadzono ciekawe zajęcia edukacyjne o tematyce ekologicznej, zabawy badawcze, turniej wiedzy ekologicznej. Dzieci opracowały wspólnie „Kodeks małego ekologa” oraz wykonały plakaty zachęcające do ochrony Ziemi przed zniszczeniem. Dzieci porządkowały plac zabaw oraz zadbały o upiększenie przedszkolnego ogrodu sadząc drzewa i krzewy ozdobne. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Wspólnie z dziećmi opracowano kodeks małego ekologa, a podsumowaniem dnia był turniej wiedzy o środowisku. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny;             dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.